| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 1.05 Ω |
| Inductance | 2.2 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 10 % |
| Type | Wire Wound Chip Inductor |
| Q Factor | 25 |
| Self Resonant Frequency | 200 MHz |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 600 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Shielding | Unshielded |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
